Merak Edilenler

Katılımevim, Türkiye sınırlarında, kişinin kendi tasarruflarıyla Katılımevim'in sunduğu modelleri kullanarak dilediği yerden faiz, vade farkı ve ek kira yardımı gibi maliyetlere katlanmadan gayrimenkul edinimini sağlar. Peşinat vererek ya da vermeden, tamamen kendi belirleyeceği ödeme koşulları ile gayrimenkul alımını gerçekleştirmektedir.

Katılımevim, gayrimenkul sahibi olmak isteyen kişilere, tamamen faizsiz, tasarrufa dayalı ve ek maliyetsiz bir şekilde ev sahibi olabilecekleri üç model sunuyor;

*Sıralı Model
*Hızlı Model
*Sabit Model
*Esnek Model

Bu üç modelde de kişi ödeme koşullarını, gayrimenkulün tutarını, varsa peşinatını ve taksitlerini kendi belirler. Sunduğumuz modellerle ilgili detayları Katılımevim Ev Alma Modelleri başlığı altından inceleyebilirsiniz.

İsteyen herkes bu sisteme katılabilir. Katılımevim’e başvuru için bir sınır yoktur. Türkiye’nin her yerinden faiz ve vade farkı ödemeden Tasarruf modellerimizden yararlanabilirsiniz.

Aklınıza ne gelirse, bu sistemle alabilirsiniz. Katılımevim modelleri ile kişiler ev, arsa, işyeri gibi gayrimenkulleri ve otomobil, ruhsatlı iş makinelerine sahip olabilirler. Bunların yanı sıra uygun teminatlanma koşuluyla Çeyiz, Öğrenim Bedeli gibi konularda da yararlanılabilir. Ödeme satıcıya yapılmaktadır.

Katılımevim ile kişiler konut için yapılan kampanya modellerine dâhil olur. Bunlar Sıralı Model ve Sabit Modeldir. İlk adımda bütçenize uygun konutun bedelini belirlersiniz. İkinci adımda aylık ne kadar taksit ödeyeceğinizi belirlersiniz. Sonra seçtiğiniz modele göre ödemelerinizi yapıp ve teslim zamanı geldiğinde hayal ettiğiniz evi beğenip alırsınız. Güle güle oturun.

Sıralı Modele Örnek:
Konut Bedeli 150.000 TL
Aylık Taksit 1500 TL
Peşinat 0 TL

100 kişilik Sıralı Model de 100 kişi aynı anda ödediği bir taksit ile her ay bir kişinin konut ihtiyacını karşılar. Katılımevim en son aylara kalan kişilere bile çok erken sürelerde ev sahibi olmasını sağlar. Erken Teslim kampanyalarından yararlanmak ve bilgi almak için 444 88 41

• Katılımevim’de Kredi yok! Faiz yok! Vade farkı yok!
• 12 aydan 360 aya kadar taksitlendirme sürelerinden yararlanabilirsiniz.
• En hızlı şekilde hayal ettiğiniz şeye /(düşüncenize) – evinize ya da aracınıza ulaşırsınız.
• Kendi beğendiğiniz bulduğunuz Ev ya da aracı alabilirsiniz.
• İptal ya da ayrılma durumlarında Sözleşmenizi fesih edebilir ve ödeme iadesi alabilirsiniz.
• Sıra belirlemeleri Noter huzurunda gerçekleşir ve izlenmeye açıktır.
• Yapılan İpotek uygulamasıyla, tüm kişiler arasında güvence sağlanmış olur.
• Taksit erteleyerek zorlandığınız dönemleri kolay atlatabilirsiniz.

Katılımevim modellerinin tümünde peşinatlı ve peşinatsız seçenekler mevcuttur. Kişi, peşinat vermeden de modellerimizden yararlanabilir. Peşinat vermek ise, Gayrimenkul ya da arabanın daha erken alınmasını ve borcun daha erken bitmesini sağlamaktadır.

Katılımevim modellerinin tümünde ara ödeme zorunluluğu yoktur. Ara ödeme yapmak isteyen kişilere daha erken teslim alma ve daha erken borç bitirme imkânı sağlanmaktadır.

Katılımevim’de kişiler kendi bulduğu, beğendiği kat irtifaklı ya da kat mülkiyetli gayrimenkulü ve ruhsatlı aracı alabilmektedir. Ayrıca arsa tapulu gayrimenkullerde alınabilmektedir.

Katılımevim’de taksitler Sözleşme bedeline göre ve katıldığı gruba göre belirlenir. Taksitler, varsa peşinat düşüldükten sonra kalan borç tutarını gruba(vadeye) bölerek bulunur.

Örnekler:
100.000 TL için 240 kişilik sıralı modele dâhil olan bir kişi 416 TL taksit ödemektedir.
200.000 TL için 120 kişilik sıralı modele dâhil olan bir kişi 1.666 TL taksit ödemektedir.

Katılımevim modellerinde, herhangi bir peşinata gerek duymaksızın tamamıyla faizsiz ve maliyetsiz istediğiniz eve sahip olursunuz. Dâhil olduğunuz grup içerisinde ödenen taksitler ile her ay bir aile ev sahibi olur.
Çünkü o ay, o grupta ödenen tüm taksitlerin toplamı bir ev bedeline eşittir. Bu nedenle, kişiler kendi ödedikleri taksitlerle birbirlerine ev alırlar aslında. Hemen teslim olmama sebebi de bu yüzdendir.

Katılımevim’de iki farklı modelle teslim alacağınız zaman belirlenmektedir. Bunlar Sıralı model ve Sabit Modeldir. Sıralı Modelimizde katıldığınız grup kişi sayısı üzerinden Noter huzurunda teslimat ayı belirlenmektedir.
Sabit modelimizde ise sıra olmadan sözleşme bedeli ve ödemelere göre kesin bir tarih belirlenmektedir. Detaylı bilgiyi şubelerimizden alabilirsiniz.

Katılımevim'in tüm modellerinde sözleşmesi olan kişiler bedel yükseltme talebinde bulunabilir, bu durumda teslim alacağı döneme kadar konut fiyat artışlarından etkilenmez.
Bedel yükseltme karşılığında, aynı sürede teslim almak isteyen kişiler taksitlerini zamanla gelirlerinin durumuna göre artırabilirler. Bu durumda zaman geçtikçe daha yüksek fiyatlı konutları da alabilirler.
Katılımevim modellerinde faiz ve vade farkı olmadığından toplamda bir kayıp söz konusu değildir.

Katılımevim modellerinde faiz olmadığından taksitler de bu oranla düşük olmaktadır. Alışageldik kredi taksitlerinin yarısına denk gelmektedir. Örnek 150.000 TL Konut kredisi kullanıldığında aylık 2250 TL taksit ile 120 ay ödemiş olursunuz.
Katılımevim ile 150.000 TL konut için 120 kişilik gruptaki taksitiniz 1250 TL olur. Ayrıca uzun vadeli modellerimizde bu taksitler çok daha uygun tutarlara denk gelmektedir. Detaylı bilgiyi şubelerimizden alabilirsiniz.

Katılımevim, güven ve faizsizlik ilkesiyle çıktığı bu yolda uyguladığı modelin işleyişi ve çeşitli teminatlarla garanti altına alır. Bunlar:

•Tüm modellerimizde evini ya da arabasını alacak kişilerin ödemelerini diğer müşterilerimiz sağlamaktadır. İlk ay evini veya arabasını alan bir müşterimizin evine ya da arabasına kalan borcu kadar ipotek / satılamaz şartı getirilir. Bu durumda diğer müşterilerimizin ödemeleri güvence altına alınır.

•Müşterilerimiz ödemelerini şirket teminat senedi alarak garanti altına alır. Talep eden müşterilere şirket teminat senedi masrafsız olarak verilmektedir.

•Katılımevim ile müşteri arasında yapılan sözleşmemiz de bir diğer güvencemizdir. Karşılıklı hakların korunması adına yapılmaktadır.

Şirket Sermayesi ve bilançosu yasal kurumlarca denetlenmektedir.

Katılımcı, Türkiye sınırları içerisinde satılık olan bir gayrimenkulü ya da ruhsatlı aracı kendi bulduğu, beğendiği şekilde alabilmektedir.
Bu konuda bir sınırlama bulunmamaktadır. İstanbul’da ikamet eden bir kişi isterse farklı bir il veya ilçeden satılık olan, beğendiği konutu ya da arabayı alabilir. Örnek olarak; kirada oturan bir birey, eğer satılık ise kirada oturduğu evi bile alabilir Katılımevim sadece ödemeyi gerçekleştiren taraftır.

Katılımevim yaptığı bu organizasyonun masrafları, teslim tarihinde yapılan ipotek ve ekspertiz masraflarını sözleşmeli her müşterisinden katılım bedeli alarak karşılamaktadır. Katılım Bedeli, ödeme yöntemine, ürün vadesine ve modeline göre değişmektedir.

Örnek: 100.000 TL için %9 katılım bedeli olması durumunda kişi 9.000 TL katılım bedeli ödemekle yükümlüdür.

Sistemimizde bankaların veya benzer kuruluşların değerlendirmeleri dikkate alınmaz. Tüm modellerimiz tamamen Katılımevim’e özgü olduğundan, müşterimizin kredi puanı ya da bankalarla olan ilişkisine bakılmaz.

Müşterilerimiz Gayrimenkul ya da arabasını almadan önce taksitlerini ödememesi durumunda taksit dondurma işlemi uygulanır ve karşılığında dondurduğu süre kadar geç teslimat olur.

Ödemelerin tümü ( Taksit, Peşinat, Ara ödeme vb. ) Şirket hesaplarımıza bankalar kanalı ile yapılmaktadır. Hiçbir ödeme elden tahsil edilmez. (Şirket hesap bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.)

Başvuru yapmak isteyen kişilerin kimliklerinin yanında olması yeterlidir.

Bu konuda bir sınır bulunmamaktadır. Yurtdışında bulunan kişiler Türkiye’den gayrimenkul alabilirler. Türkiye’den gayrimenkul alımına ilişin bilgilendirmeye aşağıdaki telefon numarasından ulaşabilirsiniz. 444 88 41

Sosyal güvencesi olmayan ( Serbest çalışan ) kişiler Katılımevim’e başvuruda bulunabilirler. Gayrimenkul ya da araba sahibi olabilirler. Gerekli görülmesi durumunda teslimat esnasında gelirini belgeleyen ilave kefil istenebilir.

Katılımevim araç modellerinin tümünde yaş sınırı bulunmamaktadır. İstediğiniz marka, model ve yaştaki arabayı alabilirsiniz.

Modellerimizden herhangi birine dâhil olmak isteyen müşteri, dilerse otomobilini Katılımevim’e peşinat olarak avantajlı bir şekilde verebilir.

Bankalarla probleminizin olması ya da KKB puanınızın düşüklüğü, Katılımevim modellerine dâhil olmanıza engel değildir.

Mağdur olmazsınız. Oluşturulan gruplar Katılımevim’in sorumluluğu altındadır. Grup içerisinde ayrılma ya da taksitlerini dondurma durumunda diğer grup üyeleri değil, sadece o işlemi yapan müşteriyi etkileyen bir durum söz konusu olur.

Satın alıma konu olan gayrimenkulün tapu masrafı, bulunduğu ilçedeki tapu müdürlüğü tarafından anlaşmalı bankalara ödenmektedir. Tapu ve sigorta ücreti müşteri tarafından karşılanmaktadır. Ekspertiz, haciz ya da sair güvence bedellerine ait masraflar Katılımevim tarafından karşılanmaktadır.

Müşteri sözleşmesini feshetmek isterse, varsa peşinatı ve ödediği tüm taksitlerini geri alır. Katılımevim’e ait olan katılım ücreti iade edilmez.

Tapu müşterimiz üzerine olduğundan, evinizin borcu devam ederken kiraya verebilirsiniz. Ancak borç devam ederken evi satma durumu söz konusu olamaz. Eğer evin borcunu erkenden kapatmak isterseniz, bu durumda satışı gerçekleştirebilirsiniz.

Katılımevim yaptığı kampanyalarda, katılım bedelini taksitlendirme imkânı sunmaktadır. Katılım bedelini taksitlendirerek modele dâhil olan müşteriler, taksitlendirdikleri ay kadar teslim tarihinde teslimatlarını geç alırlar.

Teslimatınızı almadan önce taksitlerinizi düşürme imkanı mevcuttur.Yeni teslim tarihi sistem tarafından belirlenir. Evinizi aldıktan sonra taksitlerinizi düşürme durumu söz konusu değildir. Bu durum Katılımevim’den teslimat bekleyen üyelerin mağdur olmasına neden olabileceğinden uygulanmamaktadır.

Ödemelerde kullanmak istediğiniz çekler, üzerinde yazılı olan vadede işleme alınır. Bu nedenle ileri vadeli çekler, vadesi geldiğinde ara ödeme olarak kabul edilir.

Taksit ödemelerindeki zorlanma durumunda, taksitlerinizi sözleşmede yazdığı üzere dondurma imkânı tanımaktayız. Bir yıl içerisinde taksitlerinizi üç ay süre ile dondurabilirsiniz. Dondurduğunuz süre için ekstra bir ödeme talep edilmez. Ancak teslim sıranız belli olduğunda dondurduğunuz ay kadar teslimatınızı geç alırsınız.

Daha detaylı bilgi almak isterseniz. Formu doldurun hemen sizi arayalım.